KOBUSHI CUP. Date: Saturday, February 10, 2018

Number of divisions: 98. Kata Divisions: 46. Kumite Divisions: 49


KMBB 4 Kata Male 4 My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Luka Arrieta Jose Santaella 600
2 David Alejandro Reyes Miguel Angel Zamora 350
3 Ignacio Serrano Carlos Quintero 250

SMBB 4 Kumite Male 4 My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Luka Arrieta Jose Santaella 600
2 Ignacio Serrano Carlos Quintero 350
3 David Alejandro Reyes Miguel Angel Zamora 250

KFBB 5 Kata Female 5 My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Lusia Aldave Luis Medina 600

KMBB 5 Kata Male 5 My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Sean Martinez Miguel Angel Zamora 350
2 Javier Tamara Jose Luis Guanchez 250

SFBB 5 Kumite Female My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Grace Santana Carlos Quintero 600
2 Lusia Aldave Luis Medina 350

SMBB 5 Kumite Male My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Javier Tamara Jose Luis Guanchez 600
2 Matthiew Diaz Rodriguez Dennis Novo 250
3 Sean Martinez Miguel Angel Zamora 250

KMB 5 Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Israel Rodriguez Darwin Rojas 600
2 Joaquin Maduro Luis Garcia 350

SMB 5 Kumite Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Joaquin Maduro Luis Garcia 600
2 Israel Rodriguez Darwin Rojas 100

KMBB 6 Kata Male 6 My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Daniel Glen Candy Villagra 600
2 Meher Sandhu Carlos Quintero 350
3 Fabian Escalante Barbara Ortiz 250
4 Samuel Bracho Jose Luis Guanchez 250
5 Brandon Velez Barbara Ortiz 100

SMBB 6 Kumite Male My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Brandon Velez Barbara Ortiz 600
2 Andres Sanchez Barbara Ortiz 350
3 Fabian Escalante Barbara Ortiz 250
4 Samuel Bracho Jose Luis Guanchez 250
5 Meher Sandhu Carlos Quintero 100
6 Daniel Glen Candy Villagra 100

KFB 6 Kata Female Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Kenzi Achong Tim Hilgenberg 600
2 Michelle Gabaldon Candy Villagra 350

KMB 6 Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Conall Bulman Julio Cesar Egoavil 600
2 Diego SImois Jose Luis Guanchez 350
3 Dantae Lopez-Chang Barbara Ortiz 250

SFB 6 Kumite Female Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Michelle Gabaldon Candy Villagra 600
2 Kenzi Achong Tim Hilgenberg 100

SMB 6 Kumite Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Diego SImois Jose Luis Guanchez 600
2 Dantae Lopez-Chang Barbara Ortiz 350
3 Conall Bulman Julio Cesar Egoavil 250

KMBB 7 Kata Male 7 My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Mateo Nunes Luis Medina 600
2 Anthony Gonzalez Barbara Ortiz 350

SMBB 7 Kumite Male 7 My First Time

No Picture Name Coach Points
1 Mateo Nunes Luis Medina 600
2 Anthony Gonzalez Barbara Ortiz 350

KMB 7 Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Marko Micunovic Luis Medina 600
2 John Tims Jose Santaella 350
3 Santiago Jose Cedeno Julio Cesar Egoavil 250
4 Federico Coury Carlos Quintero 250

SMB 7 Kumite Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 John Tims Jose Santaella 600
2 Marko Micunovic Luis Medina 350
3 Federico Coury Carlos Quintero 250
4 Santiago Jose Cedeno Julio Cesar Egoavil 250

KFN 7 Kata Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Kaitlyn Achong Tim Hilgenberg 600
2 Pamela N Hernandez-Medrano Jesus A. Costa 350
3 Brianna Altuve-Viloria Misael Barcenas 250
4 Anabela De Angelis Carlos Quintero 250

SFN 7 Kumite Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Brianna Altuve-Viloria Misael Barcenas 600
2 Anabela De Angelis Carlos Quintero 350
3 Pamela N Hernandez-Medrano Jesus A. Costa 250
4 Kaitlyn Achong Tim Hilgenberg 250

KFB 8 Kata Female Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Juana Isabel Navarro Jesus A. Costa 600
2 Emma Sandoval Juan Fernandez 350

KMB 8 Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Santiago Malavet Carlos Quintero 600
2 Mathias Avendano Jose Luis Guanchez 350
3 Cormac Bulman Julio Cesar Egoavil 250
4 Manuel Perez Miguel Ochoa 250
5 Santiago Mesia Luis Medina 100

SFB 8 Kumite Female Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Juana Isabel Navarro Jesus A. Costa 600
2 Emma Sandoval Juan Fernandez 350

SMB 8 Kumite Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Mathias Avendano Jose Luis Guanchez 600
2 Manuel Perez Miguel Ochoa 350
3 Cormac Bulman Julio Cesar Egoavil 250
4 Santiago Mesia Luis Medina 250

KFN 8 Kata Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Camila Veloz Jesus A. Costa 600
2 Elissa J. Quesada Jesus A. Costa 350
3 Maria Fernanda Gabaldon Candy Villagra 250
4 Amaya Richards-Walton Julio Cesar Egoavil 250
5 Audrey Sandoval Juan Fernandez 100

KMN 8 Kata Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Daniel Perez Carlos A. Riobo 600
2 Deandrey Rodriguez Carlos A. Riobo 350
3 Javier Perez Carlos A. Riobo 250
4 Daniel Vinciguerra Jose Luis Guanchez 250
5 Ryan Andrews Antonio Palmieri 100
6 Rafaele D'Agostino Kevin Wuollet 100

SFN 8 Kumite Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Maria Fernanda Gabaldon Candy Villagra 600
2 Amaya Richards-Walton Julio Cesar Egoavil 350
3 Camila Veloz Jesus A. Costa 250
4 Elissa J. Quesada Jesus A. Costa 100
5 Audrey Sandoval Juan Fernandez 100

SMN 8 Kumite Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Daniel Perez Carlos A. Riobo 600
2 Deandrey Rodriguez Carlos A. Riobo 350
3 Javier Perez Carlos A. Riobo 250
4 Daniel Vinciguerra Jose Luis Guanchez 250
5 Ryan Andrews Antonio Palmieri 100
6 Rafaele D'Agostino Kevin Wuollet 100

KMI 8 Kata Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Joshua Prada Luis Medina 600
2 Makoto N. Owens Yasuyoshi Saito 350
3 Javier Camaraza Jr. Carlos A. Riobo 250
4 Gianluca Salvatore Jesus A. Costa 250

SMI 8 Kumite Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Mark Negron Jose Luis Guanchez 600
2 Javier Camaraza Jr. Carlos A. Riobo 350
3 Gianluca Salvatore Jesus A. Costa 250
4 Joshua Prada Luis Medina 250
5 Makoto N. Owens Yasuyoshi Saito 100

KMB 9 Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Nicolas Yep Luis Medina 600
2 Gabriel Ferrero Norberto Ortiz 350
3 Cristobale Reategui Luis Medina 250
4 Stefano Pettinerdi Luis Garcia 100
5 Julian Saume Jose Luis Guanchez 100

SMB 9 Kumite Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Nicolas Yep Luis Medina 600
2 Gabriel Ferrero Norberto Ortiz 350
3 Cristobale Reategui Luis Medina 250
4 Stefano Pettinerdi Luis Garcia 100
5 Julian Saume Jose Luis Guanchez 100

KMN 9 Kata Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Kin Meng Kcomt Candy Villagra 600
2 Jonathan Cordero Miguel Ochoa 350
3 Dylan Rivera Misael Barcenas 250
4 Dan Berlagosky Julio Cesar Egoavil 250
5 Omar Quintanal Miguel Ochoa 100
6 Jose Andres Quintero Candy Villagra 100
7 Kevin Luis Porto Miguel Ochoa 100
8 Daniel Gonzalez Cristina Reyes 100
9 Joao Castillo Norberto Ortiz 100
10 Devonte Jean-Philippe Juan Fernandez 100
11 Iago Arboco Luis Medina 100

SMN 9 Kumite Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Omar Quintanal Miguel Ochoa 600
2 Jonathan Cordero Miguel Ochoa 350
3 Kin Meng Kcomt Candy Villagra 250
4 Dan Berlagosky Julio Cesar Egoavil 250
5 Kevin Luis Porto Miguel Ochoa 100
6 Dylan Rivera Misael Barcenas 100
7 Jose Andres Quintero Candy Villagra 100
8 Daniel Gonzalez Cristina Reyes 100
9 Joao Castillo Norberto Ortiz 100
10 Devonte Jean-Philippe Juan Fernandez 100
11 Iago Arboco Luis Medina 100

KFI 9 Kata Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Mia Cichero Luis Sanchez 600
2 Anna Landzberg Luis Sanchez 350
3 Mia Chassagne Miguel Ochoa 250
4 Beatriz C Camaraza Carlos A. Riobo 250
5 Sofia Fernandez Juan Fernandez 100
6 Katherine Gonzalez Jesus A. Costa 100

KMI 9 Kata Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Guillermo Buendia Luis Medina 600
2 Jonal M Hernandez Carlos A. Riobo 250
3 Cristobal Colmenares Carlos Quintero 100
4 Aiden Corbo Jose Luis Guanchez 100
5 Hector Sanchez Luis Sanchez 100
6 Sergey Simakov Jesus A. Costa 100
7 Nikolas Fernandez Yasuyoshi Saito 100
8 Leonardo Lavin Yasuyoshi Saito 100
9 John Montane Luis Garcia 100
10 Gabriel Guerrero Luis Medina 100

SFI 9 Kumite Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Anna Landzberg Luis Sanchez 600
2 Mia Chassagne Miguel Ochoa 350
3 Mia Cichero Luis Sanchez 250
4 Beatriz C Camaraza Carlos A. Riobo 250
5 Katherine Gonzalez Jesus A. Costa 100

SMI 9 Kumite Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Sergey Simakov Jesus A. Costa 600
2 Guillermo Buendia Luis Medina 350
3 Aiden Corbo Jose Luis Guanchez 250
4 Gabriel Guerrero Luis Medina 100
5 Hector Sanchez Luis Sanchez 100
6 Jonal M Hernandez Carlos A. Riobo 100
7 Nikolas Fernandez Yasuyoshi Saito 100
8 Leonardo Lavin Yasuyoshi Saito 100
9 John Montane Luis Garcia 100

KFB 10-11 Kata Female Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Emily J Hernandez Jesus A. Costa 600
2 Ariadna Hernandez Yasuyoshi Saito 350
3 Ashley Velazquez Jesus A. Costa 250

KMB 10-11 Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Quinlan Bulman Julio Cesar Egoavil 600
2 Alan Hernandez Jose Luis Guanchez 350

SFB 10-11 Kumite Female Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Emily J Hernandez Jesus A. Costa 600
2 Ashley Velazquez Jesus A. Costa 350
3 Ariadna Hernandez Yasuyoshi Saito 250

SMB 10-11 Kumite Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Alan Hernandez Jose Luis Guanchez 350
2 Quinlan Bulman Julio Cesar Egoavil 250

KFN 10-11 Kata Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Alessia Blaschitz Cristina Reyes 600
2 Rachel Bolivar Julio Cesar Egoavil 350
3 Isabella Martinez Luis Garcia 250

KMN 10-11 Kata Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Jonathan Orellana Jose Santaella 600
2 Nicolas Arrieta Jose Santaella 350

SFN 10-11 Kumite Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Alessia Blaschitz Cristina Reyes 600
2 Rachel Bolivar Julio Cesar Egoavil 350
3 Isabella Martinez Luis Garcia 250

SMN 10-11 Kumite Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Nicolas Arrieta Jose Santaella 600
2 Jonathan Orellana Jose Santaella 350

KFI 10-11 Kata Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Analydiam Camaraza Carlos A. Riobo 600
2 Diana Ramires Jose Santaella 350
3 Valeria Zamora Carlos Quintero 250

KMI 10-11 Kata Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Cesar Linares Luis Sanchez 600
2 Sebastian Yamin Luis Sanchez 350
3 Alexander Bracho Jesus A. Costa 250
4 Allen Charles Juan Fernandez 100
5 Andrew Anaya Juan Fernandez 100
6 Brendan Rodriguez Jose Alvares 100
7 Mark A. Gil Yasuyoshi Saito 100
8 Roman Alejandro Melendez Dennis Novo 100

SFI 10-11 Kumite Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Diana Ramires Jose Santaella 600
2 Analydiam Camaraza Carlos A. Riobo 350
3 Valeria Zamora Carlos Quintero 250

SMI 10-11 Kumite Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Allen Charles Juan Fernandez 100
2 Alexander Bracho Jesus A. Costa 100
3 Chase Polley Misael Barcenas 100
4 Cesar Linares Luis Sanchez 100
5 Sebastian Yamin Luis Sanchez 100
6 Brendan Rodriguez Jose Alvares 100
7 Andrew Anaya Juan Fernandez 100
8 Roman Alejandro Melendez Dennis Novo 100
9 Mark A. Gil Yasuyoshi Saito 100

KMA 10-11 Kata Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Chase Polley Misael Barcenas 600
2 Takeo A. Owens Yasuyoshi Saito 350

SMA 10-11 +52kg Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Roman Alejandro Melendez Dennis Novo 350
2 Chase Polley Misael Barcenas 250
3 Takeo A. Owens Yasuyoshi Saito 250

KMB 12-13 Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 David Liu Ronal Zaya 600
2 Daniel Calderon Jose Luis Guanchez 250
3 Kemil Marte Juan Fernandez 100

SMB 12-13 Kumite Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Daniel Calderon Jose Luis Guanchez 600
2 Kemil Marte Juan Fernandez 350
3 David Liu Ronal Zaya 250

KFN 12-13 Kata Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Mariana Stojanov Julio Cesar Egoavil 600
2 Antonia Garcia Luis Garcia 350

KMN 12-13 Kata Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Roberto Spera Vicente Gonzalez 600
2 Aaron Quiroz Norberto Ortiz 350
3 Tyler Hering Vicente Gonzalez 100
4 Joey Woods Misael Barcenas 100
5 Christopher Valladares Norberto Ortiz 100

SFN 12-13 Kumite Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Mariana Stojanov Julio Cesar Egoavil 600
2 Antonia Garcia Luis Garcia 350

SMN 12-13 Kumite Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Aaron Quiroz Norberto Ortiz 600
2 Christopher Valladares Norberto Ortiz 350
3 Roberto Spera Vicente Gonzalez 250

KFI 12-13 Kata Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Adana Linares Luis Sanchez 600
2 Sofia Giraldo Julio Cesar Egoavil 350
3 Isabella Rodriguez Jose Alvares 250
4 Julia Borchers Juan Fernandez 250

KMI 12-13 Kata Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Henry Jimenez Miguel Ochoa 600
2 Alexander Arutyunov Julio Cesar Egoavil 350
3 Angel Linares Vicente Gonzalez 250
4 Myles Worrell Chinyere Ijeoma 250

SFI 12-13 Kumite Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Adana Linares Luis Sanchez 600
2 Julia Borchers Juan Fernandez 350
3 Sofia Giraldo Julio Cesar Egoavil 250
4 Isabella Rodriguez Jose Alvares 250

SMI 12-13 Kumite Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Henry Jimenez Miguel Ochoa 600
2 Alexander Arutyunov Julio Cesar Egoavil 350
3 Myles Worrell Chinyere Ijeoma 250
4 Angel Linares Vicente Gonzalez 250

KFA 12-13 Kata Female Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Isabella E. Lopez Escobar Grant Cambells 600
2 Camila Santaella Jose Santaella 350
3 Maria Lorenzo Cristina Reyes 250
4 Mirian Trujillo Cristina Reyes 250

KMA 12-13 Kata Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Sebastian Gota Carlos Quintero 600
2 Stefano Anaya Luis Medina 350
3 Jorge Leyva Misael Barcenas 250
4 Cesar Yunior Cruz Miguel Ochoa 250
5 Rodrigo Colmenares Carlos Quintero 100
6 Brian Altuve-Viloria Misael Barcenas 100
7 Jadyn Munnings Chinyere Ijeoma 100

SFA 12-13 -50kg Kumite Female Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Isabella E. Lopez Escobar Grant Cambells 350

SFA 12-13 +50kg Kumite Female Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Mirian Trujillo Cristina Reyes 600
2 Maria Lorenzo Cristina Reyes 350

SMA 12-13 +56kg Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Cesar Yunior Cruz Miguel Ochoa 600
2 Juan F. Diaz Carlos Quintero 350
3 Jorge Leyva Misael Barcenas 250
4 Brian Altuve-Viloria Misael Barcenas 250
5 Jadyn Munnings Chinyere Ijeoma 100

KFN 14-15 Kata Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Grace Chappell Luis Medina 600
2 Maria Simakova Jose Santaella 350
3 Sofia Benedetti Jose Santaella 250

KMN 14-15 Kata Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Carlos Pellicer Carlos Quintero 350

SFN 14-15 Kumite Female Novice

No Picture Name Coach Points
1 Grace Chappell Luis Medina 600
2 Maria Simakova Jose Santaella 350
3 Sofia Benedetti Jose Santaella 250

SMN 14-15 Kumite Male Novice

No Picture Name Coach Points

KFI 14-15 Kata Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Alyssa Richards-Walton Julio Cesar Egoavil 600
2 Alejandra Ticla Luis Medina 350

KMI 14-15 Kata Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Daniel Seijas Engerbert Oquendo 600
2 Simone Passatore Yasuyoshi Saito 350
3 Alec Alamina Jose Luis Guanchez 250
4 Chigozie Ijeoma Chinyere Ijeoma 250

SFI 14-15 Kumite Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Alejandra Ticla Luis Medina 600
2 Alyssa Richards-Walton Julio Cesar Egoavil 350

SMI 14-15 Kumite Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Alec Alamina Jose Luis Guanchez 600
2 Daniel Seijas Engerbert Oquendo 350
3 Simone Passatore Yasuyoshi Saito 250
4 Chigozie Ijeoma Chinyere Ijeoma 250

KMA 14-15 Kata Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Robert Torres Robert Young 600
2 Gabriel Martinez Carlos Quintero 350
3 Antuan Rodriguez Jesus A. Costa 250
4 Ruben Barthelemy Jose Santaella 250
5 Abraham Miguel Cala-Castillo Carlos A. Riobo 100
6 Edgar Torres Jesus A. Costa 100
7 Frank Ruiz Luis Sanchez 100
8 David Ramirez Dennis Novo 100
9 Nathaniel Woodside Chinyere Ijeoma 100

SMA 14-15 -62kg Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Edgar Torres Jesus A. Costa 600
2 Christian Moncada Maria Eliana Lopez 350
3 Frank Ruiz Luis Sanchez 250
4 Ruben Barthelemy Jose Santaella 250
5 Antuan Rodriguez Jesus A. Costa 100
6 Abraham Miguel Cala-Castillo Carlos A. Riobo 100
7 Matias Nicolopulos Maria Eliana Lopez 100
8 David Ramirez Dennis Novo 100
9 Nathaniel Woodside Chinyere Ijeoma 100

SMA 14-15 +62kg Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Matias Nicolopulos Maria Eliana Lopez 100
2 Christian Moncada Maria Eliana Lopez 100
3 Ruben Barthelemy Jose Santaella 100
4 Nathaniel Woodside Chinyere Ijeoma 100

KFI 16-17 Kata Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Bianny Villanueva Luis Medina 100

KMI 16-17 Kata Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Casey Scavella Chinyere Ijeoma 600

SFI 16-17 Kumite Female Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Bianny Villanueva Luis Medina 100

KFA 16-17 Kata Female Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Daniela Bustamante Robert Young 600
2 Amanda Cuervo Robert Young 350
3 Bianny Villanueva Luis Medina 250

KMA 16-17 Kata Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Daniel Cuervo Robert Young 600
2 Saul Lovera Robert Young 350

SFA 16-17 -54kg Kumite Female Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Bianny Villanueva Luis Medina 600
2 Daniela Bustamante Robert Young 350

SMA 16-17 +65kg Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Christian Moncada Maria Eliana Lopez 100
2 Xavier Calvo Jesus A. Costa 100
3 Saul Lovera Robert Young 100

SMI 18-20 Kumite Male Intermediate

No Picture Name Coach Points
1 Jose Gutierrez Cristina Reyes 600
2 John Blanco Dennis Novo 350

KFA 18-34 Kata Female Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Daniela Bustamante Robert Young 600
2 Amanda Cuervo Robert Young 350
3 Candy Villagra Carlos Quintero 250
4 Dayne Ferrera Norberto Ortiz 250

KMA 18-34 Kata Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Saul Lovera Robert Young 350
2 Jose Gutierrez Cristina Reyes 250
3 Daniel Cuervo Robert Young 250
4 Ashton Hanna Erick McKinney 100
5 Victor Rojas Adriana Angulo 100
6 Demetris Robinson Elrick McKinney 100

SFA 18-34 -60kg Kumite Female Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Dayne Ferrera Norberto Ortiz 600
2 Franyerlin Brito Jesus A. Costa 350

SMA 18-34 -70kg Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Javier Arteaga Luis Sanchez 600
2 Jesus Luis Costa Jesus A. Costa 350
3 Xavier Calvo Jesus A. Costa 250
4 Jose Castro Jesus A. Costa 250
5 Jesus Larroche Engerbert Oquendo 100
6 Demetris Robinson Elrick McKinney 100

SMA 18-34 +78kg Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Gabriel Verhelst Luis Sanchez 600
2 Jorge A. Franco Jesus A. Costa 350
3 Ashton Hanna Erick McKinney 250
4 Armando Paz Miguel Ochoa 250
5 Daniel Sanchez Griborio Jesus A. Costa 100

KMB 35-Up Kata Male Beginners

No Picture Name Coach Points
1 Arisleidy Hernandez Yasuyoshi Saito 600
2 Ronald Burnett Jose Santaella 350

SMN 35-Up Kumite Male Novice

No Picture Name Coach Points
1 Arisleidy Hernandez Yasuyoshi Saito 600
2 Steven Shaer Jose Santaella 350

KMA 35-Up Kata Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Christian Romanelli Christian Romanelli 600
2 Redileky Gonzalez Norberto Ortiz 350
3 Jose Astudillo Luis Medina 250

SMA 35-Up Kumite Male Advanced

No Picture Name Coach Points
1 Miguel Zamora Jesus A. Costa 600
2 Rodney Gonzalez Carlos Quintero 350
3 Armando Paz Miguel Ochoa 250
4 Redileky Gonzalez Norberto Ortiz 250

KB 7-17 ParaKarate Kata Male Special Disable Division 7-17

No Picture Name Coach Points
1 Carlos Veloz Jesus A. Costa 600
2 Juan Pablo Barrera Jose Luis Guanchez 350